Kurs MIŁOŚĆ I SZACUNEK

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa, rozpoczynamy cykl 6 integralnych spotkań online dla par i pojedynczych osób! Pierwsze spotkanie już 13 lutego o godz. 19.30. Zapisane osoby otrzymają linki do poszczególnych spotkań.

Dzięki materiałom autora książki MIŁOŚĆ I SZACUNEK – Emersona Eggerichsa, będziemy się uczyć jak utrwalać kulturę miłości i szacunku w związkach,. Warto wziąć udział w spotkaniach niezależnie od tego czy Wasze relacje kwitną czy czujecie, że potrzebujecie pomocy.

Miłość i szacunek to dwa kluczowe składniki udanych małżeństw. Uniwersytet waszyngtoński przebadał 2000 par na przestrzeni 20 lat i wyniki tych badań niejako zredukowały sukces małżeński do… MIŁOŚCI I SZACUNKU! To nie jest rewolucyjne odkrycie. Apostoł Paweł w Liście do Efezjan 5,33 napisał, że mężowie powinni kochać swoje żony, a żony szanować swoich mężów.

Zastosowanie tego zalecenia przynosi rewolucyjne wyniki. Kochane żony szanują swoich mężów, a szanowani mężowie okazują miłość swoim żonom. Oboje czują się szczęśliwi… Ideą spotkań jest dopomożenie temu szczęściu.

Zatem jeśli chcesz szczęścia w swoim małżeństwie, chcesz uczyć się jak okazywać miłość i szacunek, interesują Cię biblijne zasady w tej kwestii, proponowany cykl spotkań jest właśnie dla Ciebie.

Zaczynamy 13 lutego 2024 roku. Spotkania będą się odbywać co tydzień (z przerwą na wtorek 5 marca) i ich część zasadnicza będzie trwała około 1,5 godziny, a później prowadzący będą dostępni dla konsultacji indywidualnych.

Ważne jest to, by małżonkowie oboje brali udział w spotkaniach o ile to możliwe. To czego się będziemy uczyć jest bardzo proste, ale naprawdę działa.

Ważne jest również to, by w tym czasie zapewnić opiekę dal dzieci, by totalnie skupić się na efektywnym udziale w kursie.

A jaki jest plan spotkań?

1 spotkanie – Łamanie lodów, zapoznanie, krótkie przedstawienie cyklu, a następnie temat: „Różowy i niebieski – nie gorszy czy lepszy, po prostu inny” – pomoże docenić to, czym różnicie się od siebie – 13 lutego 2024.
2 spotkanie – „Hollywood czy Holy Word (Pismo Święte)” – pomoże stawić opór niekorzystnym wpływom współczesnej kultury – 20 lutego 2024.
3 spotkanie – „Proporcja 80:20” – czyli na temat złych chwil w małżeństwie i jak nie dopuścić, by zatruły to co piękne – pomoże przypomnieć Wam sobie to, co sprawiło że zbliżyliście się do siebie – 27 lutego 2024.
4 spotkanie – „Nie komunikacja, ale wzajemne zrozumienie” – pomoże m. in. zrozumieć, o co chodzi Twojej teściowej – 12 marca 2024.
5 spotkanie – „Moja reakcja jest moją odpowiedzialnością” – pomoże w efektywny sposób kierować Waszą relacją – 19 marca 2024..
6 spotkanie – „Nie zbaczaj z kursu” – da nam dodatkowe wejrzenie w motto każdej poprzedniej sesji połączone z zakończeniem i celebracją – 26 marca 2024..

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

OBOWIĄZUJE REJESTRACJA: https://zdrowoirozwojowo.com/aktualnosci-1
W przypadku nie otrzymania potwierdzenia uczestnictwa udziału w ciągu 3 dni roboczych, prosimy o kontakt telefoniczny.

Prowadzący: Ilona i Marek Kaczeńscy
Zasadnicza część to nagrania dr Eggerichsa