SPOTKANIE ONLINE „Małżeństwo Bliskości”

W pierwszy dzień Tygodnia Małżeństwa zapraszamy na odrobinę luźniejsze wieczorne spotkanie organizowane przez Tydzień Małżeństwa w Krakowie. Gwarantujemy dużo szczerych rozmów oraz dzielenia się doświadczeniem z trzech różnych perspektyw małżeńskich 🙂

TERMIN: 7 lutego 2024 (środa)godz. 21:00

FORMA: online (You Tube + Facebook Tydzień Małżeństwa w Krakowie)

PRELEGENCI:

Marlena i Łukasz Paliwodowie (Fundacja Czuły Dom)

Monika i Tomasz Gredelowie (Stowarzyszenie Rodzina Rodzin)

Anna i Michał Gazdowie (Fundacja Przestrzeń Dobra)

CZAS TRWANIA: 1,5 godziny

Czy da się przełożyć rodzicielską teorię Williama Sears’a na małżeństwo? Rodzicielstwo Bliskości proponuje jak zajmować się, a właściwie nawet bardziej – jak być – z dzieckiem od chwili narodzin, żeby budować trwałą i dobrą relację. Mówi o obecności, wsłuchiwaniu się w potrzeby, dbaniu o równowagę…

A jak my tworzymy naszą bliskość w narzeczeństwie, a później w małżeństwie przez kolejne lata? Czy jest możliwe przeniesienie elementów teorii Rodzicielstwa Bliskości na płaszczyznę małżeńską? Którymi z nich można się inspirować lub z których możemy zaczerpnąć coś dla nas?

Na te, oraz inne pytania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi podczas wieczornej rozmowy. W spotkaniu wezmą udział trzy małżeństwa działające w trzech różnych miastach, organizujące wydarzenia dla par oraz angażujące się w Tydzień Małżeństwa w Polsce.

Macie swoje pytania do naszych gości?

Napiszcie nam je wcześniej na maila kontakt@przestrzendobra.org lub w dyskusji podczas wydarzenia 🙂

Marlena i Łukasz Paliwodowie – szczęśliwe małżeństwo z 11-letnim stażem oraz rodzice żywiołowej czwórki dzieci. Założyciele Fundacji „Czuły Dom”, która wspiera rozwój rodzin. Prowadzą warsztaty, konferencje i rekolekcje dla żon oraz mężów. Ukończyli Studium Życia Rodzinnego, kurs finansowy Crowna oraz są nauczycielami metody Rötzera. Marlena aktualnie jest w trakcie certyfikacji terapeutycznej. 

Monika i Tomasz Gredelowie – są małżeństwem od 9 lat i rodzicami trzech synów. Monika – żona, mama, studentka psychologii. Tomek – mąż, tata, inżynier budownictwa. Są poszukiwaczami dobra w powołaniu małżeńskim i rodzicielskim, pogłębiają wiedzę małżeńską i wychowawczą z wielką potrzebą i chęcią, aby kształtować swoje serca i przekazywać ją innym. Stawiają na rozwój w dziedzinie relacji, a swoje serca kierują w stronę wiary i życia duchowego. Razem z grupą osób o otwartych sercach prowadzą Stowarzyszenie Rodzina Rodzin, któremu przewodniczy Monika.

Anna i Michał Gazdowie – małżeństwo z 9-letnim stażem oraz rodzice dwóch córeczek. Założyciele Fundacji Przestrzeń Dobra, absolwenci Studium Teologii Rodziny, doradcy życia rodzinnego oraz nauczyciele Metody Rötzera. Pomysłodawcy i koordynatorzy projektu Tydzień Małżeństwa w Krakowie, a także od trzech lat koordynatorzy Tygodnia Małżeństwa w Polsce. Organizują wydarzenia i warsztaty dla par, ponieważ wierzą w to, że warto robić coś dla innych, a zadbany związek przekłada się na szczęście całej rodziny.