Spotkanie „Rozmowy o miłości”

TERMIN: 13 lutego 2023 (poniedziałek)godz. 21:00

FORMA: online (YouTube + Facebook)

CZAS TRWANIA: 2 godziny

PROWADZENIE i OBSŁUGA TECHNICZNA: Anna i Michał Gazdowie (Fundacja Przestrzeń Dobra)

Wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Małżeństwa w Krakowie.

Czym jest małżeństwo? Jak sprawić, żeby miłość z każdym dniem wzrastała? Czy da się na nowo zakochać w swoim współmałżonku? Co robić gdy przytłaczają nas trudności? Czy są rzeczy, których nie da się wybaczyć? Jak znaleźć czas dla siebie kiedy pojawiają się dzieci? Czy kłótnia może być dobra?

Na te oraz inne pytania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi. Trzy małżeństwa (z prowadzącymi nawet cztery). Trzy różne miasta – Toruń, Warszawa i Gdynia. Różne staże małżeńskie – od kilku do kilkunastu lat. A także różne doświadczanie życiowe. Co ich łączy? Wiara w to, że miłość małżeńska jest piękna oraz że warto ją pielęgnować.

Monika i Marcin Gomułkowie („Początek Wieczności”)

Małżonkowie i rodzice. Prawniczka i politolog, mediatorzy, przedsiębiorcy. Twórcy internetowi, autorzy projektu „Początek Wieczności”, liderzy Wspólnoty OIKOS, konsultorzy Komisji Duszpasterstwa przy KEP. Żyją pod Toruniem, prowadzą warsztaty i rekolekcje nie tylko dla par.

Iga i Konrad Grzybowscy („Ster na Miłość”)

Małżeństwo z 9-letnim stażem, zakochani w sobie i Panu Bogu. Rodzice czwórki dzieci (Józia, Tereski, Tadzia i Gucia). Działają w Fundacji „Ster na Miłość”, w ramach której posługują na rzecz małżeństw, par i młodzieży. Dzielą się swoim doświadczeniem Bożej miłości oraz komunikacji i relacji z drugim człowiekiem. Iga z wykształcenia jest pedagogiem oraz terapeutą par, Konrad jest inżynierem produkcji, profilaktykiem oraz logoterapeutą w trakcie certyfikacji. Na co dzień mieszkają w Warszawie, jednak marzą o małym domku na wsi, z tarasem i własnym ogródkiem.

Marta i Stachu Jędrzejewscy („Ludzie Pełni Życia”)

Małżeństwo z prawie 12-letnim stażem i trójką dzieci na pokładzie. Ich wykształcenie nie ma nic wspólnego z tym, czym obecnie zajmują się w życiu. Marta skończyła biologię, a w międzyczasie szkołę wizażu i stylizacji. Teraz zajmuję się rodziną i projektem Ludzie Pełni Życia. Stachu jest elektronikiem i zarządza własną firmą kurierską oraz projektem Ludzie Pełni Życia. Mieszkają w Gdyni. Wyrośli we wspólnocie Ruchu Szensztackiego, gdzie nauczyli się wiele o sobie samych – o swoich temperamentach, pragnieniach, wartościach. Ludzie Pełni Życia to ich sposób na dzielenie się radością z Bożej miłości. Ich wspólna pasja – drugi człowiek!

Więcej na stronie Tygodnia Małżeństwa w Krakowie: