Informacje podstawowe

Opis projektu

Po raz pierwszy projekt Tydzień Małżeństwa w Olsztynie rozpoczął się w 2018 roku i z roku na rok przybywa zarówno uczestników jaki i współprowadzących to wspaniałe dzieło.  Jako Fundacja Aktywnej Rodziny w Olsztynie chcemy promować małżeństwo, naszym celem jest propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie.

Cele Projektu:

  • wzmacnianie relacji małżeńskich poprzez oferowanie szerokiego zakresu pomocy, psychoedukację,
  • motywacja olsztyńskich małżonków do pracy nad własnym związkiem i poszukiwanie wartościowych sposobów jego rozwoju, jak również tworzenie okazji i przestrzeni do wzmacniania małżeńskich relacji,
  • zwrócenie uwagi lokalnej opinii publicznej, a zwłaszcza specjalistów, mediów, osób publicznych na znaczenie małżeństwa jako fundamentu rodziny i dobrostanu jednostki społecznej. 

W ramach kampanii „Tydzień Małżeństwa” zrealizowane są liczne działania skupione w poniższych kluczowych obszarach: duchowym, kulturalnym, edukacyjnym, rekreacyjnym.

Filmy promocyjne:

https://drive.google.com/file/d/1kM_EvNn3HsetLOC4hq7vxrS6C8v5gA69/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/16BaelIRoP4E6VxbNeVlvOplGYAFqkyrT/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1zMR6xKmayx7pGcRCJBnrJSEuPemnjxfx/view?usp=sharing

Dodatkowe wydarzenia w Olsztynie promujące małżeństwo to:

– Akcja Weź mnie za rękę

Opis akcji:

#wezmniezareke Tydzień Małżeństwa Olsztyn. W związku z tym małżonkowie mamy dla Was wyjątkowe wyzwanie. Celem wyzwania jest ukazanie jedności małżeńskiej i bliskości. Weź mnie za rękę jest to sygnał dla otoczenia, że dwójka ludzi jest sobie bliska. Jest to znak że jesteśmy razem.
Dlatego zapraszamy Was do wyzwania #wezmniezareke

Co trzeba zrobić:

1. zrobić zdjęcie ze współmałżonkiem gdy trzymacie się za ręce (mogą być same dłonie dla osób ceniących sobie prywatność)

2. wstawić zdjęcie na swoim profilu społecznościowym z dopiskiem:
Małżeńskie wyzwanie #wezmniezareke
Skracajmy dystans między małżonkami:)
#wezmniezareke #tydzienmalzenstwaolsztyn

3. nominować do wyzwania dowolną liczbę znajomych małżeństw oznaczając ich w treści postu oraz podając im instrukcje – Co trzeba zrobić

4. no i najważniejsze kochani weźcie za rękę współmałżonka kiedy to jest tylko możliwe na spacerze, na zakupach, podczas oglądania filmu itp.

#wezmniezareke
#tydzienmalzenstwa

– Projekt Po Pierwsze Mnie Kochaj

www.popierwszemniekochaj.pl

Workbook do pobrania w całości: WORKBOOK

Poprzednie edycje