Co się będzie działo w Gdańsku?

Nie wiem o co ci chodzi, czyli… ZACZNIJMY SIĘ DOGADYWAĆ

W sobotę, 12 lutego o 17:00 zapraszamy na inspirujące spotkanie z Magdaleną i Wiesławem Grabowskimi pt.: Nie wiem o co ci chodzi, czyli… ZACZNIJMY SIĘ DOGADYWAĆ.

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/tydzienmalzenstwagdansk/

Magdalena i Wiesław Grabowscy, przeprowadzą nas przez temat komunikacji. Odkryjemy przyczyny trudności w porozumiewaniu się w naszych małżeństwach, ale też w swobodnej  atmosferze i na luzie zastanowimy się nad sposobami udanej konwersacji. Podczas spotkania otrzymamy porcję profesjonalnej wiedzy, jak się lepiej dogadywać, by żyło nam się łatwiej, milej i sympatycznie. 

Zapraszamy pary i małżeństwa na spotkanie w sobotę 12 lutego o godzinie 17:00, do Chrześcijańskiej Szkoła Montessori, ul. Jagiellońska 5a, 80-371 Gdańsk.

Magdalena i Wiesław Grabowscy są mówcami na rekolekcjach i konferencjach dla małżeństw i rodziców. Doradcy życia rodzinnego, współautorzy podręcznika do przedmiotu Wychowanie do Życia w Rodzinie pt.: „Zanim wybierzesz”. Prowadzą kursy dla narzeczonych, a w tym autorski program „Spotkań dla zakochanych”. 

Wiesław jest także mówcą na rekolekcjach i konferencjach dla mężczyzn, a Magdalena dla kobiet. Magdalena jest autorką książek: „Kobieta warta królestwa”, „Klucze do pokoju”, „Niezapomniane” oraz książeczek dla dzieci „Wielka wędrówka” i „Cudowna przemiana”. Magdalena i Wiesław Grabowscy są małżeństwem od 43 lat, mają 3 dorosłych synów i ośmioro  wnucząt. Przez 25 lat prowadzili Służbę Rodzinie w ramach Międzywyznaniowego Ruchu Chrześcijańskiego Mt28, a obecnie są zaangażowani w Fundacji Prodoteo  wspierającej wartości i inicjatywy chrześcijańskie w zakresie upowszechniana znajomości Pisma Świętego i apologetyki chrześcijańskiej, małżeństwa i rodziny oraz dobroczynności.

MuraLove – romantyczny spacer dla dwojga po Galerii Muralu na Zaspie

Zapraszamy na romantyczny spacer dla dwojga po Galerii Muralu na Zaspie. W specjalnie przygotowanej na ten dzień trasie poprowadzi nas przewodniczka Katarzyna Michałowska. Startujemy 12.02.2022 o 12:00! Łatwo zapamiętać godzinę i datę, bo znajdziecie w niej dużo dwójek.

Startujemy 12.02.2022 o 12:00! Łatwo zapamiętać godzinę i datę, bo w znajdziecie w niej dużo dwójek.

Wstęp jest wolny, ale zapisz się tutaj: https://app.evenea.pl/event/muralove/ 

W ramach Tygodnia Małżeństwa świętujemy bliskość w relacjach i wędrujemy spoglądając na MuraLove bogactwo Zaspy.

Sobota, 12.02.2022 o 12:00

Spacer miłosny z aplikacją  guideU

Zapraszamy na bezpłatną randkę z aplikacją guideU. Pobierzcie spacer z aplikacji guideU i wyruszcie miłosnymi zakątkami Gdańska, słuchając ciekawych opowieści, a przy okazji rozmawiając ze sobą. Podczas spaceru, przewodnicy – Kasia i Maciej, będą starali się zainspirować was do inspirującej konwersacji. Porozmawiacie na temat waszego związku, a przez to przeżyjecie nieszablonową randkę.

Spacer jest dostępny bezpłatnie podczas Tygodnia Małżeństwa od 7 do 14 lutego.

Pobierzcie aplikację mobilną guideU i zróbcie sobie miłosny spacer po Gdańsku: https://www.guideu.at/

Jeśli masz Androida i chcesz skorzystać bez opłat z tej randki, napisz do nas na adres FamilyLifePolska@gmail.com – otrzymasz od nas kod na bezpłatne korzystanie ze spaceru.

·       Koordynatorzy:

Katarzyna i Maciej Michałowscy

Jolanta i Irek Lehwark

Family Life Polska

https://www.facebook.com/FamilyLifePolska/

·       Kontakt:

FamilyLifePolska@gmail.com

Opis projektu

Tydzień Małżeństwa to sympatyczna i atrakcyjna forma tworzenia społecznej tradycji celebrowania związku małżeńskiego. Nieprzypadkowo w czasie poprzedzającym najpopularniejsze na świecie święto zakochanych – walentynki. Liczba i różnorodność wydarzeń towarzyszących tej kampanii sprawiają, że możemy mówić o prawdziwym festiwalu małżeństwa.

Tydzień Małżeństwa to również kampania społeczna, którą w Gdańsku  obchodzimy po raz ósmy. Zawsze w dniach 7-14 lutego świętujemy i propagujemy bliską i komplementarną więź kobiety i mężczyzny.

Tydzień Małżeństwa stanowi część inicjatywy Marriage Week International, której pomysłodawcą jest Brytyjczyk – Richard Kane.

Pierwsza edycja Tygodnia odbyła się 25 lat temu – w 1997 w Anglii i jej idea błyskawicznie się rozprzestrzenia. Dziś Marriage Week jest obchodzone w 26 krajach, na 4 kontynentach, zawsze w tym samym terminie 7-14 lutego.

Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich o/Gdański zainicjowało w Polsce obchody Tygodnia Małżeństwa w lutym 2015 roku. Dzisiaj coraz to nowe miasta włączają się do świętowania tej niepowtarzalnej relacji dwojga osób.

W tym roku są to: Bochnia, Czerwonak, Chodzież, Dopiewo, Ełk, Gdańsk, Gniezno, Jastarnia, Kraków, Nowy Tomyśl, Olsztyn, Poznań, Swarzędz, Wrocław, Zwoleń i czekamy na inne miasta.

Tydzień Małżeństwa ma przypominać i promować, stopniowo zapomnianą we współczesnym świecie, ideę trwałej i bliskiej relacji małżeńskiej.

Inicjatywa ta przypomina o potrzebie, ale również inspiruje małżonków do rozwoju osobistego, wzbogacania umiejętności w kontaktach między sobą i z innymi członkami rodziny oraz z otoczeniem. Przypomina małżonkom o pięknie i korzyściach z budowania i umacniania bliskiej relacji płynących ze spędzania czasu razem. 

W Trójmieście w ramach Tygodnia Małżeństwa odbyły się między innymi spotkania „Małżeństwo, religie, obyczaje”, które poprowadził w Europejskim Centrum Solidarności ks. Krzysztof Niedałtowski, spektakl teatralny z psychologicznym suplementem pt.: „Kłopoty małżeńskie”, popularno-naukowa konferencja dla małżeństw pt.: „Bliscy czy oddaleni?” lub koncert dedykowany małżeństwom „Opowieści o kobiecie i mężczyźnie”.

Ponadto odbyło się całe mnóstwo warsztatów psychologicznych z komunikacji małżeńskiej lub rozwiązywania konfliktów, jak również warsztatów tanecznych „Bo do tanga trzeba dwojga” albo kulinarnych „Bo sex zaczyna się w kuchni”.