Informacje podstawowe

Opis projektu

W lutym 2020 roku po raz pierwszy odbył się „Tydzień Małżeństwa w Krakowie”, a w 2021 projekt był kontynuowany (w formie stacjonarnej, hybrydowej oraz online). W czasie dwóch pierwszych krakowskich edycji zrealizowane zostały łącznie 36 wydarzeń dedykowane małżeństwom, w których wzięło udział ponad 2680 uczestników. Wśród nich były pary będące ze sobą zaledwie kilka miesięcy jak i kilkadziesiąt lat.

W ostatnich edycjach Tygodnia Małżeństwa w Krakowie zostały zorganizowane m.in.: konferencja, warsztaty komunikacji, spotkania ze specjalistami, tematyczne randki małżeńskie, warsztaty masażu dla par, kurs tańca, wieczorek taneczny, gra terenowa, warsztaty kawowe, oprowadzania w muzeach, a także msza święta z uroczystym odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

Film promocyjny:

Dodatkowymi wydarzeniami w Krakowie promującymi małżeństwo były:

 – Akcja „Małżeńskie wspomnienia, czyli rady po latach”, w której poprzez fotografie oraz krótki film można było poznać wskazówki od seniorów z różnym stażem małżeńskim i zaczerpnąć z ich wiedzy oraz doświadczenia.

https://www.youtube.com/watch?v=77MQEougdRo

„Spacer we dwoje. Zakochani w Krakowie” – specjalnie przygotowana trasa spacerowa wraz z nagraniami audio do każdego punktu z ciekawymi historiami znanych małżeństw związanych z Krakowem oraz obrazy i fotografie tych par.

https://tydzienmalzenstwakrakow.pl/wydarzenia/wydarzenia-2021/7-lutego-spacer-po-miescie-z-przewodnikiem-zakochani-w-krakowie/

Konkurs fotograficzny „Czas na miłość!”

Patronaty nad książkami:
„Pieśń nad pieśniami. Polifonia oblubieńczej czułości” – wyd. Bratni Zew
„Miłość przychodzi łagodnie”  – wyd. Psalm18

Poprzednie edycje