Informacje podstawowe

Opis projektu

Organizatorem Tygodnia Małżeństwa w Ełku jest Stowarzyszenie Rodzina Rodzin wraz z
Duszpasterstwem Rodzin Diecezji Ełckiej. Stowarzyszenie Rodzina Rodzin już od dziewiętnastu
lat działa na rzecz ełckich rodzin. W swoich działaniach kieruje się dobrem człowieka i rodziny
mając na uwadze ich istotne znaczenie dla prawidłowego rozwoju społeczeństwa. W ramach
Tygodnia Małżeństwa zaplanowane wydarzenia kierujemy do wszystkich małżeństw – ich staż,
status materialny nie ma znaczenia. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą po prostu
spędzić ze sobą czas i cieszyć się swoją wzajemną miłością.

W ramach trzeciej edycji Tygodnia Małżeństwa zaplanowaliśmy następujące wydarzenia:

07.02.2024 r. (środa) – spotkanie online „Małżeństwo Bliskości”. Czy da się przełożyć rodzicielską teorię Williama Sears’a na małżeństwo? Rodzicielstwo Bliskości proponuje jak zajmować się, a właściwie nawet bardziej – jak być – z dzieckiem od chwili narodzin, żeby budować trwałą i dobrą relację. Mówi o obecności, wsłuchiwaniu się w potrzeby, dbaniu o równowagę… A jak my tworzymy naszą bliskość w narzeczeństwie, a później w małżeństwie przez kolejne lata? Czy jest możliwe przeniesienie elementów teorii Rodzicielstwa Bliskości na płaszczyznę małżeńską? Którymi z nich można się inspirować lub z których możemy zaczerpnąć coś dla nas?

Na te, oraz inne pytania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi podczas wieczornej rozmowy. W spotkaniu wezmą udział trzy małżeństwa działające w trzech różnych miastach, organizujące wydarzenia dla par oraz angażujące się w Tydzień Małżeństwa w Polsce.

Spotkanie online powadzone przez Annę i Michała Gazdów z Fundacji Przestrzeń Dobra, gościnnie współtworzyć spotkanie będą jeszcze Marlena i Łukasz Paliwodowie z Fundacji Czuły Dom oraz Monika i Tomasz Gredel ze Stowarzyszenia Rodzina Rodzin.

Organizatorem wydarzenia jest Tydzień Małżeństwa w Krakowie.

Godzina 21:00 – 22:30 link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3482992858678471

 09.02.2024 r. (piątek) – warsztaty ceramiczne dla dwojga „Dwie filiżanki” to wspaniały pomysł na spędzenie razem wyjątkowego, twórczego czasu. W trakcie 2 godzinnych warsztatów uczestnicy będą mieli okazję ulepić swoje własne, niepowtarzalne ceramiczne filiżanki. Po zakończeniu warsztatów, małżonkowie będą mogli zabrać ze sobą swoje własnoręcznie wykonane filiżanki, które będą stanowić piękną i trwałą pamiątkę po warsztatach, co będzie przypominać Im o wspólnych chwilach.

Miejsce: Centrum Rewitalizacji Społecznej Stajnia, godz. 17:30-19:30

10.02.2024 r. (sobota) „Randka Małżeńska” oraz koncert zespołu Jedno Ciało –  „Randka Małżeńska” to animowane warsztaty z komunikacji połączone z kolacją małżeńską. Randka Małżeńska to już sprawdzona metoda na wzmocnienie jedności małżeńskiej. Warsztaty prowadzone będą w formie randki, w restauracji, w przyjemnym otoczeniu, pod okiem animatora – fachowca od komunikacji, który poprowadzi randkę tak aby małżonkowie mogli przybliżyć się do siebie i spędzić ze sobą owocny wieczór. Warsztaty skierowane są do małżeństw zmotywowanych do pracy nad poprawą własnej relacji chcących lepiej zrozumieć siebie nawzajem. Warsztaty mają przede wszystkim na celu rozwój związku. Podczas spotkania w gronie innych par, małżeństwa będą mogły wzbogacić swoją relację, poprawić i rozwinąć wzajemną komunikację, poznać mocne i słabsze strony związku. Warsztaty te mogą być też inspiracją do dalszego rozwoju osobistego i dbania o relację. Randka Małżeńska zakończy się koncertem zespołu Jedno Ciało. Lena i Maciej Durlakowie są parą w życiu i na scenie, tworzą duet któremu nadali imię Jedno Ciało i jak mówią sami o sobie: „Dźwiękami głosimy, że małżeństwo może być niesamowitą przygodą na całe życie. Promujemy Miłość!”.

Miejsce: Restauracja Między Wierszami, godz. 18:00 – 20:30

11.02.2024 r. (niedziela) – uroczysta Msza św. w Kościele pw. Opatrzności Bożej w Ełku wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, godz. 11:30.

Po Mszy w salach parafialnych „Spotkanie Ostatkowe” czyli czas na integrację ełckich rodzin: dla rodziców czas na rozmowy przy kawie i ciastku, a dla dzieci animacje i czas na gry i zabawy.

13.02.2024 r. (wtorek) – na zakończenie 3 edycji Tygodnia Małżeństwa w Ełku – wieczór uwielbienia „Wdzięczni za dar naszego małżeństwa” – Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ełku. Godz.: 19:00. Prowadzący: Joanna i Dawid Kowalewscy.

PATRONAT HONOROWY:

Prezydent Miasta Ełku

PARTNERZY:

Restauracja Między Wierszami

Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej Stajnia

Jedno Ciało

Pracownia Ceramiki ZLEPIENI

SPONSORZY:

FALA
KING DOM DACHY Adam Górski
Cristal Travelnet
GIGANT
Firma Ogólnobudowlana FUNDAMENT
POL-BUD Produkcja betonu

BETON EŁK

Gabinet Odnowy Biologicznej Bio-aktiv

AUTO-IMPERF NAPRAWA AUT

Early Stage angielski dla dzieci i młodzieży

CUK Ubezpieczenia – Punkt Partnerski Grajewo

PROJEKT DOFINANSOWANY Z BUDŻETU MIASTA EŁKU

ORGANIZATORZY: