Informacje podstawowe

Opis projektu

Organizatorem Tygodnia Małżeństwa w Ełku jest Stowarzyszenie Rodzina Rodzin wraz z Kołem Ełckim Związku Dużych Rodzin 3 Plus oraz z Duszpasterstwem Rodzin Diecezji Ełckiej. Stowarzyszenie Rodzina Rodzin już od osiemnastu lat działa na rzecz ełckich rodzin. W swoich działaniach kieruje się dobrem człowieka i rodziny mając na uwadze ich istotne znaczenie dla prawidłowego rozwoju społeczeństwa. W ramach Tygodnia Małżeństwa zaplanowane wydarzenia kierujemy do wszystkich małżeństw – ich staż, status materialny nie ma znaczenia. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą po prostu spędzić ze sobą czas i cieszyć się swoją wzajemną miłością.

W ramach pierwszej edycji Tygodnia Małżeństwa zaplanowaliśmy następujące wydarzenia:

1. 07.02.2022 r. (poniedziałek) we współpracy z Kinem Ełckiego Centrum Kultury seans filmowy „Sami bez mamy”

2. 08.02.2022 r. (wtorek) „Jedność małżeńska – siła w różnorodności” – warsztaty dla małżonków. Celem warsztatów jest ukazanie piękna małżeńskiej jedności, tego jak różnice, które wynikają z odmiennej osobowości, fizyczności, płciowości małżonków nie muszą ich różnić i dzielić lecz wręcz przeciwnie mogą do siebie zbliżać i łączyć. Warsztaty prowadzone przez doświadczonego animatora przybliżą uczestnikom, że małżeństwo może być wspaniałą wspólną przygodą życia.

Miejsce warsztatów Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej Stajnia.

3.  09.02.2022 r. (środa) – wykład: „Naprotechnologia – nie dla wszystkich?!” prowadzony przez lek. med. Karolinę Siemienowicz specjalistkę naprotechnologii. Wykład ma na celu zaznajomienie z rozwijającymi się metodami przyczynowego leczenia niepłodności oraz ukazanie, że naprotechnologia jest skuteczną metodą diagnozowania i usuwania przyczyn niepłodności. Naprotechnologia może służyć również parom, które chcą powrócić do dobrego poziomu zdrowia prokreacyjnego albo świadomie planować powiększenie rodziny. Zagadnienia, które zostaną poruszone w trakcie trwania warsztatów, odniosą się w głównej mierze do rozpoznawania płodności, monitorowania zdrowia prokreacyjnego i ginekologicznego oraz leczenia zaburzeń płodności. Wykład skierowany jest zarówno do małżeństw, które obecnie starają się o dziecko, do par – które miały dotychczas niepowodzenia w tym zakresie wynikające z różnych przyczyn, jak i do tych, którzy dopiero planują powiększenie rodziny. Na wykład pragniemy również zaprosić osoby, które w życiu zawodowym wspierają małżeństwa w tematyce płodności: lekarzy, położne, doradców życia rodzinnego. Miejsce wykładu: Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej Stajnia

4. 11.02.2022 (czwartek) – „Randka Małżeńska” – czyli animowane warsztaty z komunikacji połączone z kolacją małżeńską. Randka Małżeńska to już sprawdzona metoda na wzmocnienie jedności małżeńskiej. Warsztaty prowadzone będą w formie randki, trwającej 3 godziny, w restauracji, w przyjemnym otoczeniu, pod okiem animatora – fachowca od komunikacji, który poprowadzi randkę tak aby małżonkowie mogli przybliżyć się do siebie i spędzić ze sobą owocny wieczór. Warsztaty skierowane są do małżeństw zmotywowanych do pracy nad poprawą własnej relacji chcących lepiej zrozumieć siebie nawzajem. Warsztaty mają przede wszystkim na celu rozwój związku. Podczas spotkania w gronie innych par, małżeństwa będą mogły wzbogacić swoją relację, poprawić i rozwinąć wzajemną komunikację, poćwiczyć rozwiązywanie problemów i konfliktów, poznać mocne i słabsze strony związku. Warsztaty te mogą być też inspiracją do dalszego rozwoju osobistego i dbania o relację. Miejsce Randki: Karczma Stary Spichlerz.

5. 12.02.2022 (piątek) – warsztaty masażu. Dotyk – jeden z języków miłości to często zapominany element komunikacji pomiędzy bliskimi sobie osobami. Dotyk odgrywa znaczącą rolę w psychologii – jest kluczowy dla procesu nawiązywania i pogłębiania relacji z drugą osobą, to jedna z niezbędnych form komunikacji by być zdrowym, szczęśliwym i pełnym sił. Zapewnienie czułego dotyku prowadzi do głębokich, spełnionych związków; brak – wytwarza osamotnienie. Podczas warsztatów masażu małżonkowie poznają podstawowe techniki masażu klasycznego, pod okiem doświadczonego instruktora zdobędą wiedzę i umiejętności praktyczne, dzięki którym będą mogli spędzić niejedną miłą chwilę we dwoje w domowym zaciszu.

Warsztaty w 2 grupach po 6 małżeństw każda. Miejsce warsztatów kamienica ul. Małeckich 3 – sala nr 36. Uczestnikom zapewniamy odpowiednie warunki: każde małżeństwo będzie miało do dyspozycji stół do masażu, zadbamy również o komfort i nastrojową atmosferę.

6. Na zakończenie projektu w dniu 13.02.2022 r. (niedziela) odbędzie się uroczysta Msza św. w Kościele Św. Jana Apostoła i Ewangelisty wraz z odnowieniem przyrzeczeń ślubnych i adoracją Najświętszego Sakramentu.

✅Patronat Honorowy:
?Małgorzata Kopiczko Senator RP
?Prezydent Miasta Ełku

✅Partnerzy:
?Gabinet Odnowy Biologicznej Bio-aktiv- https://www.facebook.com/BioAktivElk
?Karczma Stary spichlerz – https://www.facebook.com/pages/Stary-Spichlerz-Karczma-Nad-Jeziorem/157816150945492
?Kino ECK – https://www.facebook.com/search/top?q=kino%20eck
?Łukasz Remizow Studio66 – https://www.facebook.com/Studio66LukaszRemizow
?Urząd Miasta Ełku

✅Sponsorzy:
 ?FALA https://www.facebook.com/FALA-farby-dla-ka%C5%BCdego-115262255320771
?KING DOM DACHY Adam Górski https://www.facebook.com/KING-DOM-DACHY-100212765142149
?SKODA Fimot EŁK – https://fimot-elk.skoda.pl/
?Cristal Travelnet – https://www.facebook.com/Cristal-Travelnet-589451554425511

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Ełku