Data: 14.02.2018

Miejsce: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, ul. Chełmska 21

 

ŚWIAT FILMU NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI W WYTWÓRNI FILMÓW DOKUMENTALNYCH I FABULARNYCH

III edycja wystawy PLAN FILMOWY to niezwykła opowieść o pracy filmowców i o powstawaniu dzieła filmowego. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi. Narracja wystawy prowadzi przez kolejne etapy powstawania filmu przybliżając najciekawsze aspekty produkcji filmowej. Wystawa wyposażona została w multimedia i efekty dźwiękowe. Podczas zwiedzania prezentowane są materiały making of z planów filmowych.

Wystawa podzielona jest na dwie części: scenograficzną i kostiumową

W części scenograficznej zwiedzający mogą zobaczyć dekoracje wykreowane przez twórców filmowych – prawdziwie królewską ucztę, salę tronową i królewską sypialnię. Przejść filmowymi lochami czasu, a dzięki technologii VR przenieść się na plan filmowy i będąc w samym środku wydarzeń obserwować nagrywanie ujęć i pracę ekipy filmowej.

W części dotyczącej kostiumów ścieżka prowadzi do pracowni kostiumografa opowiadając o jego pracy i powstawaniu kostiumów. Zwiedzający mogą sprawdzić się w zadaniach z filmowej garderoby i przymierzyć wybrane kostiumy. W strefie projekcyjnej prezentowane są materiały making of.

 

Zwiedzanie trwa dwie i pół godziny.

 

ilość miejsc ograniczona, bardzo prosimy o zapisy za pomocą formularza:

https://goo.gl/forms/cUgryTDaUApjGF1B2