Data: 12.02.2018, godz. 17:30

Miejsce: Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11

Porozumienie bez przemocy wg Marshalla Rosenberga to sposób na efektywną komunikację z małżonkiem, współpracownikami a także osobami, z którymi wiele nas dzieli. To sposób dotarcia to sedna sprawy i skupienia uwagi, na znalezieniu rozwiązania, dobrego dla obu stron. To rodzaj komunikacji opartej na szacunku do samego siebie i drugiej strony dialogu oraz braniu pod uwagę uczuć obu stron. To sposób, który pozwala wyrazić również swoją złość w sposób, który nie rani drugiej strony i w dalszym ciągu umożliwia dojście do porozumienia. Podczas warsztatów prowadząca pokaże, jak można to osiągnąć.

 

Wykład poprowadzi dr hab. Maria Ryś, prof. UKSW – kierownik w Katedrze Psychologii Małżeństwa i Rodziny oraz kierownik Studiów Podyplomowych Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień. Autorka licznych artykułów dotyczących relacji małżeńskiej, systemów rodzinnych oraz konfliktów i uzależnień występujących wśród najbliższych.

 

Warsztat poprowadzi Anna Studniczek – psycholog, związana z Fundacją Bank Mleka Kobiecego, prowadząca warsztaty z umiejętności porozumiewania się bez przemocy na UKSW.

 

Ilość miejsc ograniczona, bardzo prosimy o zapisy za pomocą formularza:

https://goo.gl/forms/cUgryTDaUApjGF1B2