9 lutego o godz. 11.30 w Bibliotece Oliwskiej przy ul. Opata Jacka Rybińskiego odbędzie się spotkanie z Kubą Jabłońskim , znanym i cenionym psychoterapeutą. Autorem książki „Kiedy mężczyzna staje się mężem. Listy ojca do syna” wyd. Charaktery. Spotkanie poprowadzi Jacek Bielak.

Jacek Bielak, mąż i tata 3 dzieci, z zawodu historyk sztuki, pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Historii Sztuki UG. Wraz z małżonką, Anną, uczestnik międzynarodowego ruchu „Spotkań Małżeńskich” mającego na celu wzmacnianie relacji małżeńskich w oparciu o zasady dialogu.

KUBA JABŁOŃSKI
Psycholog kliniczny, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, certyfikowany Psychoterapeuta i Superwizor Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej INTRA. Posiada również Certyfikat Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uprawniający do prowadzenia terapii uzależnień. Ukończył Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową, publikuje m.in. w magazynie Charaktery. Przez wiele lat prowadził szkolenia edukacyjne dla psychologów, nauczycieli i innych grup zawodowych. Jako terapeuta pracuje od 1985 roku. Szczególnie bliskie są mu sprawy rodziny i rodzicielstwa. Sam jest żonaty i ma czwórkę dzieci. Przetłumaczył książkę Normana Wrighta Sztuka porozumiewania się czyli jak zrozumieć siebie aby zrozumieć współmałżonka. Jest autorem książki poświęconej problematyce rozwodu: Rozwód jak go przeżyć. W swojej książce Kiedy mężczyzna staje się mężem. Listy ojca do syna o małżeństwie, która będzie tematem spotkania w Bibliotece Oliwskiej, pokazuje źródła i sposoby rozwiązania mogących się pojawić konfliktów, zwraca uwagę na problem gotowości do małżeństwa, podkreśla rolę przysięgi wierności, omawia zasady budowania bliskości, akcentuje wagę zaufania, rozważa kwestię małżeńskich tajemnic, znaczenia intymności. Opisuje korzyści, jakie małżeństwu może dać kłótnia oraz zachęca do czujności, która chroni przed zdradą.