Warsztat psychologiczny „Bliskość-jedność lub rozbicie”

Kiedy:
8.02.20 godz. 15.00 do 19.00
Gdzie:
Pomorskim Parku Naukowo-Technologiczny w Gdyni,
Budynek II, sala Lazurowa
Udział:
płatny
Warunki:
Koszt 120 zł, Obowiązuje zapis na podstawie zakupionego biletu. www.evenea.pl/event/844816-7/

Warsztat psychologiczny „Bliskość-jedność lub rozbicie”, dnia 8 lutego, w godzinach 15.00 do 19.00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, Budynek II, sala Lazurowa

Warsztat poświęcony tematowi bliskości, szczególnie pozwalający na refleksję nad tym, co „działa” w relacjach oraz na tym, jak przejść siłą własnych zasobów przez sytuacje będące prawdziwym wyzwaniem:

poszukiwanie wzajemnego porozumienia, owocującego empatią i poczuciem uznania, akceptacji, równości,
poszukiwanie własnej przestrzeni, w której można „usłyszeć” własne myśli, dostrzec uczucia i to, czego potrzebuję, by znów z radością czerpać z bliskości.
Warsztat bedzie okazją do praktycznej pracy polegajacej na wypróbowaniu technik komunikacyjnych, ukierunkowanych na świat uczuć i potrzeb oraz sposobnościa do samodzielnej refleksji nad tym, co wymaga uwagi w samym sobie.
Dla kogo?

Warsztat kierowany jest zarówno do par, jak i do osób, które poszukują wartościowych relacji, które doświadczyły sytuacji przeciwnych bliskości.

Zachęcam do lektury artykułów:
https://www.linkedin.com/pulse/blisko%C5%9B%C4%87-i-dotyk-jedno%C5%9B%C4%87-lub-rozbicie-marta-gabriel/
https://www.linkedin.com/pulse/j%C4%99zyk-%C5%BCycia-sposobem-na-szcz%C4%99%C5%9Bliwe-relacje-marta-gabriel

PARTNEREM WYDARZENIA JEST INVIVO. SZANSA NA DZIECKO NATURALNIE! http://invivo.gda.pl/

ORAZ FUNDACJA TYDZIEŃ MAŁŻEŃSTWA http://tydzienmalzenstwa.pl/

Osoba prowadząca:

Marta Gabriel- psycholog, psychoterapeuta:

Uprawnienia psychologiczne otrzymała kończąc studia magisterskie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w roku 2001. Doświadczenie zawodowe nabywała w pracy klinicznej, terapeutycznej i warsztatowej. Umiejętności psychologicznej diagnozy osobowości zdobywała w poradniach psychologicznych oraz prowadziłam terapię psychologiczną w zakresie leczenia depresji, nerwic, trudności psychicznych wynikających z doświadczeń różnego rodzaju nadużyć emocjonalnych, seksualnych oraz świadczyłam wsparcie w kryzysach psychicznych i egzystencjalnych. Doświadczenie, wrażliwość w zakresie wyznawanych wartości swoich klientów oraz rozumienie zależności wynikających z powiązania trudności psychicznych z duchowością człowieka, zdobywała świadcząc przez wiele lat pomoc psychologiczną .
W pracy terapeutycznej wspierała się zdobywaniu dodatkowych kompetencji i uprawnień w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, gdzie ukończyła szkolenie I i II stopnia.
Ukończyła również dodatkowo szkolenie z terapii systemowej rodzin.
Jako rodzic oraz psycholog pracujący również z rodzicami, nabywała wiedzy w zakresie praktyki metody „Dam radę” oraz „Jestem z ciebie dumy” również w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
W pracy terapeutycznej korzystam z regularnej superwizji.

Msza Świętą z błogosławieństwem i odnowieniem Przysięgi Małżeńskiej.

Kiedy:
9.02.20 godz. 10:00
Gdzie:
Parafia Św. Mikołaja w Gdyni Chyloni

Serdecznie zapraszamy wszystkich Małżonków na Mszę Świętą. Msza odbędzie się w Parafii Św. Mikołaja w Gdyni Chyloni

Modele małżeństwa w różnych kulturach świata. Czego warto uczyć się od innych?

Kiedy:
13.02.2020 godz. 18:00
Gdzie:
Centrum Pomocy Psychologicznej SPCh
w Gdyni ul. Portowa 11
Udział:
bezpłatny, obowiązują zgłoszenia do 10.02.2020 na adres spchgdansk@wp.pl
Zapraszamy na wykład Podróżniczki, która odwiedziła 42 kraje- Agnieszki Wojteckiej.
Charakter i struktura małżeństwa, jako istotnej dla ludzi więzi a zarazem instytucji społecznej, zależą od typu kultury, w której jest zawierane i przeżywane.  Istnieją różnice w kulturowych kryteriach atrakcyjności małżonków, doborze ze względu na wiek,religię czy uwarunkowania ekonomiczne. Różnorodność zaznacza się także w  sposobie poznania się przyszłych małżonków i podejmowaniu decyzji o ślubie – małżeństwa aranżowane, zawierane z miłości czy z rozsądku.

Potrzeba bliskości drugiego człowieka, chęć posiadania potomstwa oraz zwykłe dążenie do szczęścia składają się w różnych częściach świata na odmienną wizję budowania małżeństwa i wynikających z tego przywilejach i obowiązkach. Właśnie te różnorodne koncepcje w definiowaniu miłości,zasady doboru w pary i relacji małżeńskich skłaniają do pogłębionej refleksji na temat fundamentalnego znaczenia wierności i lojalności w małżeństwie.

Agnieszka Wojtecka, dr n. med., wykładowca na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym; słuchaczka 3 roku studium psychoterapii prowadzonego przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich w Warszawie, stażystka w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich w Gdańsku. Ukończyła treningi:terapeutyczny grupowy, interpersonalny, intrapsychiczny, psychoterapii Gestalt. Podróżniczka, odwiedziła 42 kraje. Interesuje się złożonością ludzkiej natury,komunikacji, wyrażania emocji i budowania relacji w różnych kulturach świata

Oferta Gdyńskiego Centrum Kultury/Konsulatu Kultury na VI edycję Tygodnia Małżeństwa

Kiedy:
7-14.02.2020
Gdzie:
GCK,
ul. Jana z Kolna 25,
81-354 Gdynia

Na spektakle grane w dniach 7-14.02 GCF przygotował zniżkę 20% na bilety dla par.
Do nabycia na miejscu w kasie GCK, ul. Jana z Kolna 25, 81-354 Gdynia

Repertuar GCK: https://www.gck.gdynia.pl/kalendarium-2/