Tydzień Małżeństwa

Szanowni Państwo

Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich oddział Gdański zaprasza do wspierania i współtworzenia obchodów Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa w Polsce.

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to społeczna kampania promująca wartość tej szczególnej, komplementarnej więzi kobiety i mężczyzny. Z ogromną radością informujemy, że w tym roku Gdański Oddział Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich zainicjował w Polsce obchody Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa.

 

Obecnie Marriage Week działa już w 22 krajach na 4 kontynentach i corocznie w dniach 7-14 lutego organizuje imprezy wspierające tą inicjatywę.

Cele projektu:

  1. Propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie,
  2. Wzmacnianie relacji małżeńskich poprzez  oferowanie  szerokiego zakresu pomocy psychoedukacyjnej,
  3. Motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, media i osoby publiczne do promowania znaczenia zdrowych  małżeństw.

Nasze działania rozpoczęliśmy od Trójmiasta w 2015r. Projekt spotkał się z poparciem władz miasta Gdańska oraz z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców i lokalnych mediów.

II edycja Tygodnia Małżeństwa przeprowadzona w 2016r obfitowała w wiele wydarzeń i atrakcji. Projekt objął swoim zasięgiem 13 miast w Polsce w ramach  ok. 40 różnorodnych aktywności z obszarów: psychoedukacja, rekreacja, kultura, duchowość. Do akcji włączyło się blisko 40 partnerów a przez formularz zgłoszeniowy na tydzienmalzenstwa.pl odebraliśmy 1600 zgłoszeń. W planowanie kampanii Tydzień Małżeński w Polsce włączył się aktywnie Richard Kane założyciel   kampanii “Marriage Week International”, który 1997 roku rozpoczął pierwszy „Marriage week” z poparciem brytyjskich premierów m.in. Tony´ego Blaira i jego żony Cherie.

Tydzień Małżeństwa jest okazją, aby połączyć nasze siły w tworzeniu pozytywnej energii niezbędnej do budowania zdrowych, trwałych i satysfakcjonujących relacji. Mamy nadzieję zarazić entuzjazmem wiele, różnych środowisk i wspólnie realizować działania, na możliwie najszerszą skalę.

Jesteśmy przekonani, że inicjatywa ta wpisze się na stałe w społeczną, ogólnopolską, coroczną tradycję, tak jak ma to miejsce w pozostałych krajach na świecie.

Jeśli chcielibyście Państwo dołączyć do grona pionierów w Polsce i zaangażować się w ten projekt prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wystarczy zorganizować na swoim terenie jakieś wydarzenie dla małżeństw, jeśli w kilku miejscach w Polsce odbędzie się choćby jedna taka aktywność zapełnimy mapę Polski.

 Z wyrazami szacunku

w imieniu Zarządu i Organizatorów

Agnieszka Kamińska

(Przewodnicząca Zarządu SPCH o/G)