Tydzień Małżeństwa

 

10.02.2017, godz. 16.00, Wydział Nauk Społecznych UG, ul. Jana Bażyńskiego 4

Na ile "małżeństwo" wciąż jest modelem konkurencyjnym? Jakie wzorce relacji, więzi międzyludzkich i budowania bliskości przetrwają? Czym jest w istocie małżeństwo i na czym polega kulturowa trwałość tej formy bycia we dwoje? Co możemy o tym powiedzieć w świetle osiągnięć psychologii i innych dyscyplin wiedzy o człowieku?

Te i wiele innych pytań będą stanowiły podłoże w debacie o małżeństwie, do której zapraszamy wszystkich małżonków i osoby samotne, singli i narzeczonych, pozostających w jedności i rozwiedzionych. W debacie wezmą udział Zbigniew Nosowski, Magdalena Błażek, Marek Rymsza i Aleksandra Bachórz. Prowadzenie Agnieszka Michajlow (Radio Gdańsk).

Wykład wprowadzający do debaty pt.”Dlaczego małżeństwo ma przyszłość?” wygłosi dr hab.Marek Rymsza

Uczestnicy deabaty:

mgr Aleksandra Bachórz

Psycholog. Od wielu lat  zajmuje się głównie psychoterapią pracując z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, rodzinami i parami. Ukończyła podyplomowe Studium Socjoterapii, kurs z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej, szkolenie z psychoterapii psychoanalitycznej dzieci i młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, liczne szkolenia w zakresie systemowej terapii rodzin i par.  Uczestniczyła w seminariach z psychoanalitycznej terapii par i rodzin.

dr Magdalena Błażek

Psycholog,  jest  pracownikiem Zakładu Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Przez wiele lat kierowała  Rodzinnym Ośrodkiem Diagnostyczno-Konsultacyjnym w Gdańsku. To z wieloletnim stażem biegły sądowy i mediator, autorka szeregu publikacji z zakresu psychologii osobowości oraz psychologii sądowej i psychologii rodziny.

Agnieszka Michajłow

Dziennikarka i prawniczka, absolwentka dyplomacji na SGH w Warszawie.  Autorka codziennych wywiadów w Radiu Gdańsk. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu spotkań z udziałem publiczności. Prowadziła m.in. debaty wyborcze.

Zbigniew Nosowski 

Studiował socjologię i teologię. Od 1989 redaktor miesięcznika WIEŹ, od 2001 –­ redaktor naczelny. Autor książek „Parami do nieba. Małżeńska droga świętości", „Szare a piękne. Rekolekcje o codzienności", „Polski rachunek sumienia z Jana Pawła II", „Krytyczna wierność. Jakiego katolicyzmu Polacy potrzebują"; współautor książki i cyklu telewizyjnego „Dzieci Soboru zadają pytania”. W latach 2001 i 2005 był świeckim audytorem Synodu Biskupów w Watykanie. W latach 2002-2008 konsultor Papieskiej Rady ds. Świeckich. W latach 2007-2009 współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, obecnie członek Zarządu. Dyrektor programowy Laboratorium WIĘZI, na którego stronach prowadzi blog „Lepiej krótko niż wcale".

dr hab. Marek Rymsza

Socjolog. Jest pracownikiem Zakładu Profilaktycznych Funkcji Polityki Społecznej w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych  Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktor naczelny wydawanego przez Fundację Instytut Spraw Publicznych kwartalnika „Trzeci Sektor”, członek redakcji kwartalnika „Więź” i Laboratorium Więzi oraz redakcji pisma „Empowerment”; uczestnik prac Laboratorium Innowacji Społecznej. Autor i współautor ponad stu publikacji naukowych. Specjalizuje się w zagadnieniach polityki społecznej i innych polityk publicznych, pracy socjalnej oraz w problematyce sektora non-profit i społeczeństwa obywatelskiego. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej, koordynator sekcji Polityka społeczna, rodzinna.

  

Wstęp bezpłatny. Rejestracja nie jest wymagana.

Weź udział